Es-Selamu Alejkum Mir se vini ne www.pendimi.at.ua
Main | Registration | Login
 
E martë, 2020-02-18, 15:59
Welcome Guest | RSS
Meny
Video-Random
New Page 1
Mini chat
200
Top Lidhje
New Page 1
Radio PendimiXhamia El-Kalem
Foto i Radhës
Video i Radhës
Statistik

Gjithsej Online 1
Mysafirë 1
Antarë 0

TRIBUN

 

 
Hutbja E Xhumasë

INFO


 

Njoftim

 
ju njoftojmë se më datën 17. 10. 2009, ora 20:00 në Emmenbrücke – Luzern do të
mbahet Mbrëmje Familjare: „ Kur'an, Ilahi, Kaside “.

 
Vendi: Gersag Zentrum
           Rüeggisingerstr. 20a
           6020 Emmenbrücke LU  Hyrja 10Sfr Për të rritur¨,për të vegjlit 10Sfr.

 
Musafirë do të jenë: Adem Ramadani, Hafiz Aziz Alili dhe Hafiz Xhemail Nuhiu.

 
Prezenca juaj dhe e xhematit tuaj do ta bëjë këtë mbrëmje më madhështore.

 
Xhamia „ Mëshira – Barmherzigkeit “, Baselstr. 61a, 6003 Luzern
Info: tel. 041 240 10 51, 076 325 39 15, 076 336 04 20, 079 784 59 86

 

 

 

 
Es Selamu Alejkum vllezër dhe motra në Islam ju njoftojmë se me datë 17.10.2009 ditë e shtunë mbahet tribun fetare me temë:Qëllimi i krijimit të njeriut
Tribuna inshaAllah do të fillojë në ora 14:15 min adresa: atto 2 quartier des sauges 01100 oyonnax Franc
jeni të mirëseardhur me ju do të jetë inshaAllah Hoxha i nderuar Mr.Sadat Rrustemi.
për më shumë info. Tel/Mobil:0033 642 095 817.

INFO


 


 
NJOFTIM

 
BASHKËATDHETARËT SHQIPTARË NGA AUSTRIA NË BASHKËPUNIM MË BASHKËATDHETARËT SHQIPTARË NGA SLLOVAKIA ORGANIZOJNË TRIBUNË PUBLIKE ME MYSAFIRË NGA KOSOVA DHE SLLOVAKIA 

 
  Ligjërojnë:

 
Dr. Ferid Agani (Neuropsikiatër – Universiteti i Prishtinës)       Tema: “Pasojat traumatike të    pasluftës në Kosovë”    

 
 Dr. Artan Qineti  (doc.Ing.PhD. Universiteti  Sllovak i    Agrokulturës në Nitra)   
Tema: “Roli i ekonomisë në            stabilizimin, funksionimin      dhe ngritjen e shtetit


 Data:     18.10.2009 

 Ora:       11.00     
Adresa:  Gudrunstrasse 115,  1100 Wien

 

SHKARKO


 

 
 

REKLAM

 

Reklam Reka Reisebüro

 

 
 
Live Ligjerat

 
Live Emision kontaktues

 

 

Një Ilahi për ty

 

 
 

Kursiislam


 

 

 

 

Reklam Al Jilbab


 

 

Reklam


 

 

 

Top 10 Artikuj


 

· Vrasja e kohës [ 0 komente - 184 herë lexuar ]
· PËRDORIMI I DUHANIT [ 0 komente - 226 herë lexuar ]
· Mendjemprehtësia e Imam Ebu Hanifës [ 0 komente - 160 herë lexuar ]
· Nxënsat tanë dhe lënda fetare [ 2 komente - 350 herë lexuar ]
· Disa momente nga gjendja e sahabeve [ 0 komente - 244 herë lexuar ]
· A e ke lexuar këtë hadith? [ 0 komente - 551 herë lexuar ]
· Tejkalimi i kufirit në lavdërim [ 0 komente - 469 herë lexuar ]
· BBCNEWS: Çdo i katërti në botë musliman [ 3 komente - 500 herë lexuar ]
· Gratë dijetare të hadithit [ 0 komente - 565 herë lexuar ]
· Tete milione amerikane mendojne te vetevriten [ 0 komente - 593 herë lexuar ]


 

[ Më tepër në Seksionin News ]
 
LIVE
 
 
ALBUM  2009

 
 
REKLAMA

 
 
VIDEO 1
 
VIDEO 2
 
Statistikat
New Page 2
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counter Sot 168
mod_vvisit_counter Dje 246
mod_vvisit_counter Këtë javë 168
mod_vvisit_counter Javën e kalume 1674
mod_vvisit_counter Këtë muaj 2421
mod_vvisit_counter Muajin e kalume 9652
mod_vvisit_counter Gjithsej 96669

Kohet e Namazit
New Page 1

Kohet e Namazit

Vaktija
Më të Shkarkuaret
New Page 1

Perkujtimi i vdekjes

506

Pyetje Përgjigje

387

Pse dhe si te pendohem...

356

Qellimi i jetes ?

325

Arti i sherimit te gab...

315

Dosjet më të reja
New Page 1

Dosjet më të reja

Dallimi mes miqëve të A...

2009-09-28

Kamata & Borxhi

2009-09-28

Ti je shkaktari që e pen...

2009-09-28

Rolli i burrave për mbul...

2009-09-28

Mashtrimet e shejtanit

2009-09-28

 

Einlogen
Donatoret
New Page 1
Ajeti i Radhës
New Page 1
“Ti nuk mund t'i bësh të dëgjojnë të vdekurit, e as nuk mund ta bësh të shurdhëtin ta dëgjojë thirrjen, e sidomos kur ata ta kthejnë shpinën.”
(En Neml, 80)
 
Reklama
New Page 1

...Free website builderuCoz